Kliendirahulolu ja projektipõhine tagasiside

Kliendirahulolu näitab kui suure tõenäosusega klient tulevikus sama toodet või teenust ostab. Kõlab, nagu midagi lihtsat? Kui oleme kliendile korra juba kvaliteetse toote müünud, siis miks ei peaks ta tulevikus sama toodet soovima? 

Tegelikkus võib olla teistsugune. Tänapäeval ei pruugi olla piisav, et toode lihtsalt töötab. Selle eest klient ju maksiski ning seda ta ootas. Fakt on see, et tänapäeval tüdinevad kliendid uutest toodetest järjest kiiremini ning latt tõuseb aina kõrgemale. Asjad, mis paarkümmend aastat tagasi oleksid pannud inimesed rõõmust hüppama, ei pruugi tänapäeval enam töötada. Niisiis peavad tootjad ja teenuspakkujad hoidma turuarengutel pidevalt kätt pulsil ja küsima püsiklientidelt tagasisidet. 

Kuidas kliendirahulolu välja selgitada? 

Enamik firmasid arvab, et neil pole rahulolematuid kliente. Tegelikkuses jätab 95% rahulolematutest klientidest kaebuse esitamata ning lihtsalt ei osta antud toodet või teenust enam. Kliendirahulolu-uuring aitab paremini välja selgitada kitsaskohad, sest paljud kliendid juhivad meelsamini probleemidele tähelepanu siis kui nendelt seda küsida. 
Kuna turul on tavaliselt mitmeid sama niši tooteid, siis mis paneb klienti valima kahe üsna võrdse toote vahel? Kõige meelsamini kuulavad inimesed oma tuttava soovitusi ning teevad tihti ostuotsuseid nende järgi. Loomulikult on selline soovitamistaktika turul  marginaalne, kuid kliendirahulolu-uuringud võimaldavad minna sellele lähedale ehk välja selgitada soovitusindeksit. 
Lisaks aitab kliendirahuloluuuring leida (alam)valdkonda, milles teie firma on parim. See on oluline, kuna õige sihtgrupi leidmine on edukuse alus. Peaaegu võimatu on olla edukas väga mitmes valdkonnas korraga.

Kuidas saab Upsteem aidata? 

Upsteemis on valminud 2015.a kevadel uus rakendus – UuringuteApp ehk SurveyApp, mis on erilahendus kliendirahulolu väljaselgitamiseks. 
UuringuteApp’is saab koostada nii avatud kui suunatud uuringuid. Avatud uuringutele saab kutsuda inimesi lingi ning QR-koodi kaudu. Suunatud uuringuga saab kutsuda inimesi, kes töötavad teie firmas. UuringuteApp’is on olemas kõik enamlevinud küsimuste tüübid: lühike tekst, pikk tekst, soovitusindeks, prioriteetide seadmine, valikuküsimused ja skaala. Uuringute vastamise tähtaja saab koostaja ise seada ning saata ka meeldetuletusi. Samuti on UuringuteAppi võimalik mugavalt kasutada mobiiltelefonist või tahvelarvutist.  
 
Püsiklienti hoida on lihtsam, kui võita juurde uusi kliente, seetõttu võib õigeaegselt koostatud kliendiuuring säästa nii mõnegi kliendi.  

Küsi Upsteem.com keskkonna pakkumist oma ettevõttele!

Kommenteeri:

Email again:Otsi blogist:
Küsin täpsemalt! Kontakt:


Karl Laas
CEO ja co-founder
+372 53 468213
karl.laas@upsteem.com
Skype: karl_laas
 

Liitu uudiskirjaga

Oleme koostööd teinud: