10 populaarset HR blogi mida jälgida

Võta üks kuum kohvi ja ole valmis salvestama mõni oma tulevane lemmikblogi veebilehitseja järjehoidjasse. Neid saite tasub ka üles otsida ja jälgida sotsiaalmeedias, näiteks Twitter’is ja Facebook’is.

Tänaseks on HR inimesest saanud väga oluline äri osa. Targad juhid võtavad personaliosakonda kui strateegilist partnerit, kes aitab ärilisi eesmärke saavutada. Nagu iga teine valdkond, areneb ka HR pidevalt. Alates tehnoloogia arengust kuni personalipoliitikateni välja, peavad HR inimesed omama kõigest ülevaadet. 

Personali profina on sul mõistlik end valdlkonna trendidega kursis hoida. Et sind veidi aidata, panin kokku väikese ülevaate mõningatest saitidest, mida ise Upsteem.com-is jälgime. Need blogid on kas lihtsalt informatiivsed, mõni rohkem teaduslik või pakub väga praktilisi kogemusi. Usun, et midagi leiab siit endale igaüks.1. ERE Media http://www.eremedia.com/ 

ERE loodi aastal 1998 online kohtumispaigaks värbajatele. See oli mõeldud kohaks kus saab ühenduda, jagada parimaid praktikaid ja üksteiselt õppida. Tänaseks on ERE Meediast saanud info ja konverentsi allikas personali-, talendi- ja värbamisspetsialistidele.


2. Bonusly http://blog.bonus.ly/ 

Võib öelda, et tänapäeval on töötajate tunnustamine juba elementaarne töökeskkonna osa(vähemalt see võiks nii olla). Bonusly teab päris häid nippe töötajate hindamisest, seega pöördu nende poole kui sa tahad selles vallas praktilisi näpunäiteid saada.

 
3. Careerealism http://www.careerealism.com/ 

Loodi aastal 2009 J.T. O’Donnell poolt, kes on tuntud kui karjäärinõustaja ja töökoha ekspert.

Peamiselt aitavad nad tööotsijatel, värbajatel ja tööandjatel end üksteisele paremini tutvustada.

Järgnevalt väike nimekiri sellest mida nad präänikuna pakuvad:

  •  Värbajate esitamine tasuta Värbajate kataloogis.
  •  Reklaamivad oma 1 000 000+/kuus külastajale tööandja eelvaadet, mis annab kandidaatidele sisevaate, et kuidas oleks selles ettevõttes töötada.
  •  Pakuvad koolitust ja konsultatsiooni, et õpetada kuidas efektiivsemalt tuua esile ja reklaamida värbaja ning tööandja brändi. 

 
4. Chief Happiness Officer Blog http://positivesharing.com/ 

Kui soovite õnnelikumaid töötajaid, on aeg keskenduda kõigele, mis on sinu võimuses, et parandada töötajate moraali. Lihtne viis seda teha on külastada veebilehte, mis on loodud Alexander Kjerulfi poolt, kes on autor, esineja ja juhtiv ekspert töökoha õnne teemal. 

 
5. Talent Culture
http://www.talentculture.com/ 

TalentCulture on avatud kogukond mis uurib töömaailma erinevaid tahke - sotsiaalne ettevõtlus, juhtimine, innovatsioon, karjääri strateegia, HR, värbamine, HR koolitus, talendi juhtimine ja õppimine. Sait väidab, et ta vaatleb HR maastikku läbi "sõltumatute silmade". Põhimõtteliselt on igaüks oodatud vestlusega liituma ja kõik seisukohad on väärtustatud.
 
6. The HR blog http://humanresourcesblog.in/ 

See on ilmselt kõige otsekohesem ja selgema nimega blogi internetis, seega võimalus on, et sa juba tead mis siit tagant leiad.

Aga igaks juhuks ütlen, et see on karjäärinõustamise portaal mis asutati aastal 2011. Eesmärk on väga lihtne - anda lühidaid ja lihtsaid karjääri näpunäiteid, mis aitab inimestel lahendada oma karjääri ja tööotsimisega seotud probleeme. Blogi on tõesti lihtne ja kerge lugeda, sisu on puhas ja reklaamivaba. Mainivad ära, et erinevalt teistest karjääri saitidest on veebilehe kirjutajad väga hoolikalt valitud. 

 7. HR Tech blog http://www.hrtechblog.com/ 

Uut tüüpi HR tehnoloogia blogi eesotsas analüütik ja HR Technology strateeg, Sarah Brennan’ga, kes on Accelir tegevjuht. Keskendutakse vabale ja erapooletule ligipääsule tarnijatele, analüütikutele ja konsultantidele.

Teemadeks on peamiselt talentide hankimine(otsimine, värbamine, sisseelamine), talendi juhtimine(karjääri planeerimine, tulemusjuhtimine, sisemine liikumine). HRIS/HRMS, soodustused ja tunnustamine, ärilahendused ja sotsiaalsete võrgustike ja kogukonna juhtimise tooted.

 

8. Women Of HR http://womenofhr.com/ 

Otsid naiselikku perspektiiv HRis - ja ainult naiselikku perspektiivi? Kui jah, siis Women Of HR on just sinule. Sait sündis kui kamp, sa arvasid õigesti, HR naisi sai kokku ja küsisid endalt, miks ei ole one-stop poodi asjade jaoks mis on seotud tuleviku äriga nagu õiglasem sugu seda ette näeb. Ja blogi sündiski.

 

9. Josh Bersin blog http://joshbersin.com/ 

Kes siis ei tea Josh Bersin’t. Josh kirjutab pidevalt muutuvast ärile orienteeritud õppimisest, HRst ja talendijuhtimisest. Ta on asutaja ja juht organisatsioonis Bersin by Deloitte. Bersin by Deloitte on juhtiv teaduspõhise informatsiooni, võrdlemise, professionaalse arendamise pakkuja. Lisaks pakuvad nad nõustamisteenuseid strateegilises personalijuhtimises, talendi juhtimises, juhtimise arendamises, värbamises ja koolitusi organisatsioonidele.

 10. Upsteem arengu blogi
upsteem.com 

Kui sind huvitavad erinevad personali arendamise metoodikad, siis see on parim koht teadmiste hankimiseks.

Blogist on võimalik leida ka ülevaade Eesti turul enim kasutatavatest HR toodetest.Loodan, et leidsid endale midagi meelepärast.

Kui Sul on huvi meie tegemiste vastu, siis võta julgesti ühendust!
Autorist:  Jüri on teravalt kliendile orienteeritud, mis aitab tal erinevate kliendiprofiilide vajadustesse süübida. Oma analüütilise mõtlemise ja metodoloogilise lähenemisega viib ka keerulisemad projektid ihaldatud tulemuseni. Varasemalt on saanud kogemusi ka üle Euroopalises arendusprojektis osalemisest. Lisaks on Jüri ka Start-up maailma entusiast. Jüril on MBA kraad kaitstud 2014. aastal Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi Infotehnoloogia juhtimise erialal.


JÜRI SIILIVASK
Tootejuht


Kommenteeri:

Email again:Otsi blogist:
Küsin täpsemalt! Kontakt:


Karl Laas
CEO ja co-founder
+372 53 468213
karl.laas@upsteem.com
Skype: karl_laas
 

Liitu uudiskirjaga

Oleme koostööd teinud: