4 soovitust töötajate rahulolu uuringute läbiviimiseks

Töötajad on organisatsiooni suurim vara. Selleks, et hoida neid motiveerituna, tasub perioodiliselt viia läbi töötajate rahulolu uuringuid. Need aitavad kaardistada kitsaskohti ja teha õigeid otsuseid.

Töötajate rahulolu uuring annab organisatsiooni sisekliimast väga hea ülevaate. Uuringu peamiseks eesmärgiks on töötajate rahulolu väljaselgitamine tema töö ning konkreetse organisatsiooni suhtes. Näiteks rahulolu oma otsese juhi, palgatingimustega, karjäärivõimalustega ja muu sellisega. Saadud tulemustega saab kavandada asjakohaseid muutusi.

Töötajate rahulolu uuringutega püütakse üldjuhul leida vastus kahele alljärgnevale küsimusele:

  • Kuidas töötajad end organisatsioonis tunnevad?
  • Millised on olulised tegurid üldise rahulolu taseme tõstmiseks?

Soovitused töötajate rahulolu uuringute läbiviimiseks

Oma kollektiivi rahuloluga peaksid tegelema nii väiksemad kui ka suuremad organisatsioonid. Alljärgnevalt mõned soovitused töötajate rahulolu uuringute läbiviimiseks.

  1. Tekita usaldusRahulolu uuringut pole mõtet läbi viia, kui töötajad seda umbusaldavad. Ole avatud ning püüa selgeks teha, et läbiviidav uuring on konfidentsiaalne ja saadud informatsiooni kasutatakse organisatsiooni üldise heaolu tõstmiseks.
  2. Ära küsi küsimise pärastMõtle kõigepealt läbi teemad ja alles siis hakka iga teema alla küsimusi moodustama. Kindlasti hoidu suunavatest, ebamäärastest ja mitmeti tõlgendatavatest küsimustest.
  3. Ära kaota andmete üle kontrolliKasutades näiteks konsultandi abi, ole kindel, et ka Sinul on ligipääs vastustele. See annab võimaluse Sul endal analüüsida ja hinnata töötajate rahulolu.
  4. Hoidu kallutatud tulemustesttöötajad ei tohiks saada võimalust end ise fookusgruppi või uuringusse valida. Kui see siiski nii läheb, võivad tulemused olla kallutatud kas liiga positiivse või negatiive tulemuse suunas.

Töötajate rahulolu uuringute läbiviimine aitab tegeleda probleemsete kitsaskohtadega, parandada ettevõtte sisekliimat ning saada ülevaade sellest, kui motiveeritud on organisatsiooni töötajad.

Küsi Upsteem.com keskkonna pakkumist oma ettevõttele!

Loe lisaks:

Kommenteeri:

Email again:Otsi blogist:
Küsin täpsemalt! Kontakt:


Karl Laas
CEO ja co-founder
+372 53 468213
karl.laas@upsteem.com
Skype: karl_laas
 

Liitu uudiskirjaga

Oleme koostööd teinud: